Nagyon bejöhet Orbán Viktor legújabb terve – új időszámítás veheti kezdetét
A nehéz esztendők után idén új erőre kaphat a magyar gazdaság, és az életszínvonal ismét dinamikusan emelkedhet.
Tehetséges fiatal zenészek jelentkezhetnek a Snétberger Központ meghallgatására.
Meghallgatást hirdet február elejére és március végére a Snétberger Zenei Tehetség Központ. A Felsőörsön működő intézményben hatvan hátrányos helyzetű, elsősorban roma származású fiatal kezdheti meg tanulmányait júniusban- tájékoztatta csütörtökön az MTI-t a Snétberger Zenei Tehetség Központ alapító művészeti igazgatója.
Snétberger Ferenc közölte, hogy a meghallgatások az ország több pontján zajlanak majd. Egyebek mellett Balassagyarmaton február 2-án, Miskolcon február 3-án, Budapesten február 4-én adhatnak számot zenei tudásukról a jelentkezők. Azok a 12 és 22 év közötti fiatalok, akiket felvesznek az intézménybe, jazz és klasszikus zenei képzésen vehetnek részt. A 12 hetes, ingyenes intenzív zenei tehetséggondozás Felsőörsön zajlik majd, hétvégenként pedig Budapesten tanulhatnak a diákok, akik ingyenes ellátást kapnak a képzés idején és az utazásért sem kell fizetniük – tette hozzá az igazgató.
A meghallgatásra elsősorban brácsa, cselló, bőgő, basszusgitár, dob és percussion hangszeres diákok jelentkezését várják, emellett azokat, akik jazz- és klasszikus zongorán, hegedűn, gitáron, klarinéton, szaxofonon, fuvolán, cimbalmon zenélnek vagy énekesek – mondta. Hozzátette: a központ diákjai az iskolai tanulmányaik mellett vehetnek részt a képzésen. A programban elismert művészek és mentorok dolgoznak azon, hogy a diákok a tárgyi tudás mellé reális pályaképet, jó önismeretet és elérhető célokat kapjanak. Évente átlagosan százórányi fellépésben vállal közreműködést a Snétberger Alapítvány, tapasztalatszerzési lehetőséget teremtve ezzel a fiatal tehetségek számára.
Felidézte: a Snétberger Zenei Tehetség Központ ötlete 2008-ban merült fel először, a berlini gitáriskolában szerzett tapasztalatokra alapozva 2011-ben megkezdődött a képzés a Norvég Alap és a magyar állam anyagi támogatásával. A kezdetek óta minden esztendőben mintegy 60 hátrányos helyzetű, elsősorban roma származású fiatal tökéletesítheti zenei tudását az intézményben – fűzte hozzá Snétberger Ferenc.
(MTI)